Jednym z najlepszych sposobów na odpoczynek po ciężkim dniu jest kąpiel. Jeśli marzy Ci się odprężający masaż w bąbelkach w domowym zaciszu, idealnym rozwiązaniem może okazać się wanna wolnostojąca z hydromasażem. Jeszcze do niedawna tego typu rozwiązanie stanowiło synonim luksusu i spełnienia marzeń. Dzisiaj decyduje się na nie coraz więcej osób. Czy ten funkcjonalny element wyposażenia można wstawić do każdej łazienki? Jakie zalety mają wanny z hydromasażem? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy w dzisiejszym wpisie.
Jak działa wanna z hydromasażem?
Zanim odpowiemy na pytanie, dlaczego warto kupić nowoczesne urządzenie sanitarne do kąpieli wyposażone w funkcję hydromasażu, zatrzymajmy się na chwilę przy jego mechanizmie działania. Na pierwszy rzut oka przypomina ono zwykłą wannę, jednak różni się od niej pod kilkoma względami. Poza tym, że jest większe, przykuwa uwagę otworami rozmieszczonymi na bokach oraz na dnie, przez które przedostaje się woda. Najczęściej wanny z hydromasażem mają od czterech do dwunastu dysz, ale na rynku można też znaleźć modele z większą ilością otworów. Pod dnem zamontowana jest pompa wodna, która zasysa wodę i wtłacza ją z powrotem przez dysze.
Czym się kierować przy wyborze wanny z hydromasażem?
Zanim znajdziesz wymarzony model do swojej łazienki, zwróć uwagę na specyfikę pomieszczenia kąpielowego oraz jego układ. Zakup konkretnego rozwiązania warto dobrze przemyśleć, gdyż od niego będzie w dużej mierze zależał komfort kąpieli. Do uniwersalnych produktów, które z łatwością można dopasować niemalże do każdego rodzaju wnętrza, należą prostokątne wanny z hydromasażem. Spośród ich najważniejszych zalet należy wymienić:
-
estetyczny wygląd,
-
prostą zabudowę,
-
łatwość aranżacji,
-
ustawność,
-
ponadczasowość.
W przypadku mniejszych łazienek dobrym rozwiązaniem mogą okazać się modele narożne, które pozwalają na sprytne zaaranżowanie powierzchni. Dzięki temu, że przylegają dwoma bokami do ścian, dają możliwość zaoszczędzenia cennego miejsca w pomieszczeniu, a przy tym prezentują się elegancko i nowocześnie.
Wanna z hydromasażem ze stali czy z akrylu?
Najpowszechniejszym surowcem wykorzystywanym do produkcji tego typu urządzeń sanitarnych jest akryl. Materiał ten jest niezwykle plastyczny, przez co można go z łatwością formować. Jest też lekki i higieniczny, a jego pielęgnacja nie przysparza wielu problemów. Akrylowe wolnostojące oraz narożne wanny z hydromasażem dobrze utrzymują ciepło i są przyjemne w dotyku, a kąpiel w nich jest bardzo relaksująca. Ich powierzchnia jest gładka, higieniczna i odporna na przebarwienia. Stalowe i żeliwne wanny to niewątpliwie gwarancja solidności oraz wieloletniej trwałości. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia wykonane przy wykorzystaniu tego typu materiałów są cięższe, chłodniejsze w dotyku, a woda w trakcie kąpieli szybciej się wychładza.
Jakie zalety płyną z kąpieli w wannie z hydromasażem?
Dobroczynne właściwości masażu wodnego są znane od dawna. Oddziaływanie odpowiednio silnymi strumieniami wody na ciało może stymulować pracę komórek, prowadząc do rozszerzenia naczyń krwionośnych i lepszego dotlenienia tkanek. Niezależnie od tego, czy w Twojej łazience pojawi się pojedyncza, czy dwuosobowa wanna z hydromasażem, możesz też liczyć na wyciszenie układu nerwowego, zwiększenie przepływu limfy oraz na poprawę metabolizmu, a co za tym idzie, sprawniejsze usuwanie toksyn z organizmu.
Wanna z hydromasażem – stwórz relaksujące SPA w domowym zaciszu!
Osoby, które preferują relaks w wodzie i chętnie korzystają z tej formy odpoczynku, na pewno będą zadowolone z zakupu funkcjonalnej wanny z hydromasażem. Odprężająca kąpiel może zdziałać cuda: poprawić samopoczucie, rozluźnić napięte mięśnie i eliminować stres. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre dolegliwości stanowią przeciwwskazanie do korzystania z wodnych masaży. Należą do nich m.in. zakrzepica, nadciśnienie tętnicze, kamica nerkowa. Więcej fachowych porad na temat podłączeń wanny z hydromasażem znajdziesz na naszym blogu.