Wanny akrylowe są obecnie najbardziej rozpowszechnionym i najchętniej wybieranym rodzajem wanien. Akryl, czyli metakrylan metylu, to niezwykle plastyczny materiał, który można swobodnie i dowolnie kształtować, dlatego na rynku znajdziemy wiele najrozmaitszych modeli.

Higieniczne, lekkie i dostępne w wymyślnych kształtach – takie są wanny akrylowe. Naprawa i pielęgnacja ich powierzchni nie przysparza wielu problemów. Biała warstwa akrylu jest gładka, przyjemna w dotyku i dobrze utrzymuje ciepło wody. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że działa również antybakteryjnie.

Nic więc dziwnego, że tak wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, jak naprawić pękniętą wannę akrylową, aby nadal móc cieszyć się jej zaletami. Jeśli szukasz odpowiedzi, znajdziesz ją w naszym artykule.

Odnowienie wanny to zabieg łatwy do przeprowadzenia. Zazwyczaj możemy go wykonać samodzielnie w krótkim okresie czasu. Jeśli zniszczenia są niewielkie wystarczą szybkie zabiegi, które nie wymagają od nas większego zaangażowania

Emalie do renowacji wanien zazwyczaj przeznaczone są również do brodzików i umywalek żeliwnych, emaliowanych, akrylowych oraz powierzchni z laminatu i ceramik.

W przypadku niewielkich drobnych rys należy postąpić w poniższy sposób:

Powierzchnię wanny należy oczyścić ciepłą wodą z płynem do mycia akryli, a następnie „odtłuścić” powierzchnię, np. acetonem lub benzyną ekstracyjną.

Jeżeli zadrapanie jest nieduże można użyć niewielkiej ilości płynu bezwoskowego do polerowania samochodu i dokonać tzw. „polerki”. W przypadku większych zadrapań lub rys należy postępować w następujący sposób używając papieru ściernego o odpowiedniej ziarnistości w zależności od głębokości rysy w poniższy sposób:

Uszkodzenie przecieramy papierem ściernym wodnym wybierając odpowiednią ziarnistość (jak duże rysy to zaczynamy przecieranie od mniejszej ziarnistości, mniejsze rysy zaczynamy od wyższej ziarnistości) Mniejsza ziarnistość np. #600 (większe rysy), następnie #700, na końcu #1200 lub #1500 (małe rysy).

Niewielkie odpryski i pęknięcia na wannie, należy usunąć za pomocą emalii zaprawkowej. Łatwo nakłada się ją pędzelkiem, a całkowity efekt utwardzenia następuje w ciągu doby. Zawsze jednak prace trzeba poprzedzić dokładnym wypolerowaniem powierzchni oraz jej osuszeniem. Płynny akryl i utwardzacz do akrylu najlepiej wybrać z oferty producenta wanny, którą posiadamy. Jeśli takiego nie ma wówczas można się posiłkować zamiennikiem, ale trzeba liczyć się z tym, że kolor może różnić od oryginału. Zawsze też trzeba przestrzegać zaleceń producenta, dzięki czemu efekt końcowy będzie zadowalający. Zestaw do renowacji wanny to koszt od 100 zł wzwyż.

Z poważaniem;

Personel sklepu azlazienka.pl

ul. Jałowcowa 11, 15-523 Grabówka
NIP: 5431310156, REGON: 050811136
INFOLINIA 72 83 11 300
rachunek bankowy 43 1950 0001 2006 1989 3833 0002
sklep@azlazienka.pl

0